o čom je projekt mladí a úspešní

Projekt Mladí a úspešní – pyramídová hra, alebo jedinečná príležitosť?

V posledných dňoch/týždňoch sa nám na Instagrame rozmáha na prvý pohľad jedinečný projekt s perfektnou firemnou kultúrou a celkovo až príliš dokonalý a jednoduchý na to, aby bol pravda. Reč je o projekte Mladí a úspešní. Prečo takému niečomu vôbec venujem pozornosť? Zlákali aj mňa, alebo je tento článok zaplatený? Nie, a to teda rozhodne nie. Mala som pocit, že ide o podvod, no chcela som si byť istá… Keďže z ich online prezentácie len ťažko zistíš, o čo sa skutočne jedná, ukážem ti to v tomto článku.

Je pravda, že článok začínam písať skeptická voči celému tomuto projektu. Nepozdáva sa mi ich tajomnosť, sebaprezentácia, ani zháňanie nových ľudí do tímu. V minulosti som sa stretla s viacerými pyramídovými hrami, či projektami podobnými práve tomuto. Napriek tomu sa snažím byť otvorená informáciám a pozerať sa na veci z oboch strán. S viacerými zapojenými v tomto projekte som bola v kontakte, a taktiež mala videohovor so samotným zakladateľom projektu Mladi a úspešní.

V článku sa dočítaš:

 • Ako sa prezentujú vo svojom online priestore?
 • Ako si zháňajú nových ľudí do tímu? (prešla som ich pohovorom!)
 • Čo zistíš na spoločnom videohovore, a s kým hovoríš?
 • ČO SKUTOČNE ROBIA – a dá sa tým zarobiť?
 • Záver – príležitosť či podvod?

Čo zistíme z ich stránok…

Začneme na webovej stránke www.mladiauspesni.online . Webovú stránku majú spravenú pekne, to sa musí uznať. Jednoduchá, moderná, prehľadná, návštevníka si nejakú dobu udrží. Veľkú časť obrazovky zaberá premenlivý text “Cestuj/zabávaj sa/plň si sny/zaži úspech/zarábaj online.” a v pozadí sa prehráva video zostrih ich top zážitkov “z práce”. Ich motto “Pomáhame mladým ľuďom plniť si svoje sny…” toho síce veľa nepovie o ich oblasti podnikania, no kto by si nechcel plniť sny? Ideme teda analyzovať ďalej.

To, čo ďalej vieme vyčítať na stránke je, že ti ponúknu:
– online biznis (no bez bližšej špecifikácie)
– vlastné know-how (k tomuto sa vyjadrím nižšie)
– vzdelávací systém
– osobnostný rozvoj (vraj objavíš svoje lepšie a úspešnejšie ja)
– cestovanie (opäť, čo je väčšie lákadlo ako cestovanie?)
– ocenenie (veľké pódiá, potlesk, konfety…)
– časová sloboda (u našej generácie je bežná práca strašiak, časová sloboda a byť sám sebe pánom znie lepšie)
– tím
– zábava (túto časť promujú na svojom Instagrame najviac zo všetkých)

Na stránke taktiež nájdeme zopár motivačných citátov, fotografie manažérov projektu a blog, na ktorom sú výhradne články o cestovaní na semináre v rámci tohto projektu. Lákajú najmä mladé študentky, ktoré túžia po vlastnom zárobku, cestovaní a ocenení. Samotné cestovanie aj ocenenie spomínajú veľmi často – nečudo,, veď to ako lákadlo funguje. Ocenenie formou zdieľania ich fotografie na sociálnych sieťach s oslavným popisom, a pri vyšších pozíciách sa dočkajú aj potlesku s konfetami na pódiu pred 1 500 ľuďmi.

Ich najpoužívanejšie slová sú biznis, financie, online, projekt, manažér, spolupráca, a zábava. Vďaka týmto slovám to síce znie lákavo, no v skutočnosti stále ani len netušíme čo vlastne robia. A to sme prešli celú stránku. Ak by mala takýmto “tajomným” spôsobom spravený web akákoľvek agentúra či vzdelávacia inštitúcia, asi by nezískali veľa záujemcov.

Mimochodom, ak by sa skutočne jednalo o jedinečnú príležitosť online biznisu pre mladých, nepísali by o nich aj iné médiá? Pravdepodobne písali. Píše o nich niekto? Nie. Píšem o nich ja a zatiaľ nie práve v svetle ktoré by sa im páčilo.

Schovávajú svoju činnosť úmyselne, alebo to len “zabudli spomenúť”? So stopercentnou istotou môžem povedať, že až v takejto miere to nie je náhoda. Nielenže nevieme čo robia, nevieme ani od kedy to robia. Vieme ale, že v ich projekte sú 3 direktori a 20 manažérov. Manažérov čoho? Ani srnky netušia, no znie to dobre.

Ako teda získavajú nových ľudí?

Cez Instagram. Pravdepodobne aj teba zasiahla podobná správa, ako vidíš nižšie. Či už v komentári alebo priamo v súkromnej správe. Desiatky mladých dievčat posielajú tieto dve správy, len výnimočne s nejakou obmenou. Predpokladám preto, že to “vlastné know-how”, ktoré ponúkajú, obsahuje aj vzorové správy ktoré treba rozoslať všetkým IG účtom, ktoré nájdu.

mladi a uspesni automaticke spravy

Zaujímavé je, že dievčaťu napravo som aj odpísala s prosbou o viac informácií, no odvtedy sa neozvala… Pre účely tohto článku som následne sama kontaktovala ešte zopár dievčat, dokonca aj z iného profilu, no výsledok bol vždy rovnaký. Bez odpovede. Až som sa raz ozvala manažérke z ich stránky, a dohodla si telefonát. Čo nasledovalo si môžeš prečítať nižšie.

Mladí a úspešní sľubujú, že ťa budú školiť a vzdelávať, odovzdajú ti konkrétny plán práce, a práca je vhodná úplne pre kohokoľvek. Ako tomu ale môžeme veriť, keď už pri prvom kontakte nezvládajú ani úplný základ – komunikovať?

Tip: Sleduj ma na Instagrame

Čo sa dialo po odpísaní na správu?

S daným dievčaťom sme si dohodli telefonát. Trval 1 minútu a 37 sekúnd. Prečítala mi nejaké poznámky o tom kto sú, no bola to viac menej rovnaká slovná vata ako som našla aj na stránke. Zistila som, že “spolupracujú s veľkou medzinárodnou úspešnou spoločnosťou s katalógovou kozmetikou , no nejedná sa o katalógový predaj. “. Hovor skončil dohodnutím si času spoločného videohovoru so zakladateľom Mladí a úspešní cez Zoom.

EDIT: Po pár dňoch či hodinách odpísali aj ostatné dievčatá, no každá mi povedala to isté a ponúkala videohovor.

Princíp pyramídovej hry

Kým budem pokračovať ďalej, a teda k samotnej podstate a náplne práce tohto projektu, chcela by som dať do pozornosti (v mnohých krajinách nelegálny) princíp pyramídovej hry.

Predpokladám, že s pyramídovou schémou si sa už stretol, no predsa len v krátkosti vysvetlím o čo ide. Je to obchodný model, v ktorom zárobok závisí od privedenia nových členov do systému. Keď vstupuješ ty, zaplatíš poplatok, ktorý potom vyžaduješ od všetkých ľudí, ktorí sa registrujú pod tebou. Časť tohto poplatku väčšinou ide tebe, a zvyšok ľuďom nad tebou. Takýto model však nie je dlhodobo udržateľný. Zarobia na ňom jedine organizátori a tí účastníci, ktorí sa prihlásili medzi prvými.

Princíp projektu Mladí a úspešní

Po krátkom telefonáte som dostala link na zajtrajší videohovor. Pripojenie bolo jednoduché. Povinnosťou bola zapnutá webkamera a mikrofón. Prednášku o fungovaní mal sám zakladateľ projektu – tak som zistila, že direktori uvedení na stránke sú zakladatelia. Spolu so mnou sa pripojilo aj 14 dievčat a jeden chlapec, všetci odhadom vo veku 16-22 rokov.

videohovor cez zoom - mladi a uspesni

Muž ktorý s nami komunikoval bol očividne skúsený rečník, čo som si neskôr z jeho IG potvrdila. Hovoril však dosť rýchlo. Až tak rýchlo, že som si miestami nestíhala ani písať poznámky, a nie to ešte poriadne rozumieť čo hovorí. Neviem či to bol zámer alebo už to chcel maž z krku.

Informácie spomínané nižšie v tomto článku sú získané z nezáväzného videohovoru. Na tento videohovor sa môže dostať ktokoľvek po kontaktovaní projektu Mladí a úspešní. Nejedná sa teda o dôverné informácie.

Forma zárobku

Viac krát mi bolo prízvukované, že sa nejedná o katalógový predaj. A naozaj tomu tak je. Členovia totiž “predávajú! členstvá novým členom. V nasledujúcich odstavcoch sa budem venovať tomu, čo som sa dozvedela na pohovore.

Pozri aj: 7 tipov pre prezentovanie ako profík aj bez skúseností

Zarábaš podľa toho, koľko predáš. To dáva zmysel. Aby si tomu princípu ľahšie porozumel, a tiež aby sa to mne ľahšie vysvetľovalo, ukážem to na príbehu.

Ukážka na príbehu

Kontaktuje ťa mladá slečna, že má pre teba príležitosť, spoluprácu. Prejdeš si video pohovorom a keďže je dobrý rečník a máš málo času na otázky či premyslenie, ideš do toho. Vstupný poplatok sú 3€, ktoré sa údajne darujú na charitu (to som neprezisťovala a ani nebudem, lebo o to v článku nejde). Stávaš sa členom jej tímu. Máš dve možnosti: stať sa iba spotrebiteľom, čiže si budeš kupovať ich produkty pre svoju vlastnú spotrebu (s 20% zľavou a možnosťou získať darčeky a bonusy, ako ktokoľvek iný registrovaný), alebo sa stať biznis partnerom. Biznis partner znamená, že taktiež budeš registrovať nových ľudí tak, ako mladá slečna registrovala teba.

Prvé týždne však nezarábaš nijako. Len míňaš peniaze a kupuješ si produkty od tejto značky/firmy. Na to aby si začal zarábať potrebuješ za tri týždne (čiže počas jedného katalógu) spraviť obrat za 300 bodov, respektívne v hodnote cca 230€. Ak sa ti toto podarí, dostal si sa na prvú, 4% pozíciu a odteraz z každého svojho predaja získaš 4% províziu (čiže z každých 10€ dostaneš 0,4€).

Keďže predať kozmetiku za 230€ nemusí byť jednoduché osamote, pomôžu ti s tým vyššie uvedení biznis partneri. Pripomínam že sa nejedná o katalógový predaj, a tak sa poďme pozrieť na to, ako sa ti vlastne tento obrat podarí. Nepredávaš produkty, predávaš členstvá s výhodami. Tými výhodami sú skúšanie kozmetiky od spomínanej značky so 100% zárukou spokojnosti, nakupovanie s 20% zľavou, školenia a workshopy, darčeky, možnosť rastu a samozrejme o XY mesiacov (ak vôbec) cestovanie do zahraničia na semináre. Takýmto spôsobom úplne stačí, keď si ty a tvoja rodina bude pravidelne objednávať kozmetiku výhradne od . Rovnako tak aj všetci ľudia ktorých zaregistruješ pod seba…

S vyššími predajmi/obratmi samozrejme prichádza aj vyšší zárobok. Nebudem tu však detailne rozoberať každú pozíciu. Vyššie opísaná bola prvá, čiže 4% pozícia, kedy začínaš mať 4% províziu z každého predaja. Pri ďalších pozíciách samozrejme rastie aj tvoja výplata – napríklad ak chceš za 3 týždne zarobiť 300€, musíš spraviť za rovnakú dobu obrat v hodnote 2000€. To znie celkom strašidelne veľa, nie? Pokiaľ do svojho tímu ale zaregistruješ viacero ľudí, oni ti pomôžu tento limit naplniť. V praxi to znamená, že zaregistruješ trebárs 40 ľudí, a každý z nich spraví objednávku po 50€. Bum, aké je to zrazu “ľahké”.

Pozri aj: Ako cestovať bezpečne aj ako sólo dievča?

A to cestovanie?

No, prvé mesiace, ale pravdepodobne prvé ROKY sa žiadne cestovanie nekoná. Na to, aby si sa dostala na ich medzinárodný seminár musíš byť 12% pozícia – a to hneď niekoľko mesiacov po sebe, aby si sa “stihla kvalifikovať”. A ty už vieš čo je to 12% pozícia a koľko peňazí za tým je…

Záver – takže podvod či príležitosť?

Priznávam, že moja počiatočná skepsa po video hovore jemne opadla. Ale skutočne len jemne. Popísaním svojho biznisu však vyvrátili moju pôvodnú teóriu o pyramídovej hre, na ktorú sa to spočiatku podobalo. Nepôjdeme od nej ale ďaleko. Projekt Mladí a úspešní je ukážkovým príkladom Multi level marketingu. Táto forma podnikania je často zamieňaná so spomínanou pyramídovou hrou, no odporúča sa jej taktiež vyhýbať.

JEDNOU VETOU: Účasť v projekte Mladí a úspešní z teba nespraví úspešného biznismena ani boháča. Napriek tomu že ťa budú nazývať biznismenom, podnikateľom a gratulovať ti ku každému sebemenšiemu úspechu, v skutočnosti budeš iba podpriemerne platený obchoďák tejto kozmetickej spoločnosti.

Multi level marketing (MLM)

Schéma multi level marketingu, nazývaného tiež aj “sieťový marketing” pripomína pyramídu. Na jej vrchole je jeden človek, ktorý má pod sebou zaregistrovaných ďalších ľudí. Napríklad dvoch. No a títo dvaja ďalších dvoch. Takže ten človek na vrchole má pod sebou registrovaných celkovo šesť ľudí, ktorí pracujú, a tým zároveň pracujú aj naňho. V skutočnosti sa však bavíme o stovkách až tisíckach ľudí.

Od spoločnosti ktorá funguje na princípe multi level marketingu si kúpiš jej produkt. Ak sa ti zapáči, ponúkneš ho ďalej kamarátom či rodine. Za to, že si firme priniesol nového zákazníka, dostaneš odmenu. To znamená, že firma vďaka tebe ušetrí horibilné čiastky na reklamu v médiách, a podelí sa s tebou o zisk. Tento zisk pre teba pôsobí lákavo, no pre firmu predstavuje len zanedbateľné percento z toho, čo by ich stálo platiť profesionálneho obchoďáka alebo markeťáka. Nie každý MLM je podvod a týmto spôsobom sa naozaj dá zarobiť peniaze. Rozhodne však nie rýchlo a bez tvrdej práce.

Ak ťa tento druh podnikania zaujíma, na internete o ňom nájdeš množstvo článkov či Youtube videí. Okrem tejto značky (názov ostane skrytý) poznáš určite množstvo ďalších spoločností, ktoré robia biznis takýmto spôsobom. Sú nimi napríklad Avon, Herbalife, Mary Kay, OVB či Partners Group.

Moje stanovisko

Do multi level marketingu sa nechcem zapliesť. Ale to mi bolo jasné od začiatku. Osobne si myslím, že takáto forma predaju je výhodná akurát tak pre tú konkrétnu značku, a pár ľudí na vrchu zoznamu ľudí zapojených v Mladí a úspešní. Neviem si predstaviť čo by ma ich spomínané webináre a koučingy naučili, akurát tak manipulovať ľuďmi pomocou dobrého rečnenia – tak ako aj ich zakladateľ na biznis videohovore. Bolo vidno, že on tu je len na technické veci a prijímanie nových ľudí, pretože o svojich produktoch nevedel ani ň.

Firmy poslednú dobu vo všeobecnosti rady využívajú ekologickosť na marketingové účely, pretože na to spotrebitelia počujú. Keď sa ho jedna slečna na videohovre spýtala, v čom spočíva ekologickosť ich produktov, zakoktal sa. Vraj majú aj produkty v rade EcoBeauty. A že sa s tým šampónom môžeš osprchovať aj vonku a on sa rozloží. Chápem, že je to chlap a podľa stereotypov je v poriadku že také veci nevie, no je aj obchoďák! A v takejto pozícii je faux pas nepoznať svoj produkt. Toto moje presvedčenie mi navyše potvrdzuje sales tréning od Procter & Gamble, ktorého som sa kedysi zúčastnila.

O tom, že “každá firma je MLMko”, alebo “neúspešný len ten, kto sa málo snaží” som písama v inom článku, kde vyvraciam argumenty MLM markeťákov.

EDIT: Za posledné týždne mi veľa z vás píše s tou istou otázkou – vraj ťa ťahajú po súdoch, je to pravda? Krátka odpoveď je nie, s nikým sa nesúdim. Ak chceš o tom ale vedieť viac, spísala som to do príspevku na Instagrame. Deň po uverejnení som mala taktiež videohovor so zakladateľmi, kde potvrdili všetky údaje písané v článku. Ak sa však niečo zmenilo a mám tu chybu, napíš mi a pozriem sa na to. 🙂

Rada si prečítam tvoj názor o tomto projekte nižšie v komentároch! 🙂

Ak považuješ tento článok za užitočný, budem ti vďačná za ZDIEĽANIE. Alebo ma môžeš sledovať na Instagrame a tým podporiť moju budúcu tvorbu článkov.

42 Comments

Ama · 26. júna 2020 at 18:38

Ďakujem za tento článok, rozmýšľala som nad touto ponukou a práve vďaka tomuto článku som zistila o čo vlastne u nich ide ?

  Jašterka Menny · 26. júna 2020 at 20:04

  Teší ma, že bol článok užitočný 🙂 <3

   Lucka · 25. februára 2021 at 14:17

   Díky za tento článek. Mladí a úspěšní mě oslovili jít vícekrát, včera jsem se nechala,, zlákat ” a volala mi manažerka. Krátký, sotva minutový hovor o tom, že dnes bude pohovor. Ne dozvěděla jsem se, jak fungují, ne dozvěděla jsem se s čím spolupracují nic… A to jsem se několikrát ptala, na čem závisí výdělek. Děkuji proto za tento článek, rozhodně nehodlám do toho jít.

  Nela Vašková · 12. novembra 2020 at 14:31

  Ahoj, chtěla bych moc poděkovat za tenhle článek, nedávno se mi právě z uvedené “organizace” také jedna slečna ozvala. Poslala odkaz na stránky, které sice působily dobře, ale nikde jsem se nemohla dočíst, co by bylo mojí naplní práce. Ani po domluveném telefonátu jsem nebyla o nic moudřejší. Holčina mi jen něco přečetla a když jsem se zeptala, co bych vlastně dělala, odkázala mě na videohovor. Začalo mi to připadat celé jako podvod, a tak jsem šla hledat, o co se ve skutečnosti jedná. Až jsem našla tenhle článek, který mi to konečně celé osvětlil.

Rubia · 4. júla 2020 at 21:43

Veľmi užitočný článok, vďaka :). Prišlo mi to od začiatku veľmi pofidérne, keďže bez hovoru mi nechceli dať viac informácií, tak som si ich našla tu a všetko sa mi potvrdilo a nemusela som s tým strácať viac času.

Petra · 9. júla 2020 at 12:44

Ponuky týchto ľudí znejú naozaj skvelo.. dnes ma čaká videohovor s organizátorom, ale popravde, po tomto článku neviem, či naň pôjdem… Som rada, že si takto objasnila, o čo im ide a už chápem, prečo to tak zatajujú.

  Helena Ragasová · 5. augusta 2020 at 12:59

  Samotná MLM- firma nemusí byť zlá, dokonca bola navrhovaná na Nobelovu cenu. Skutočne sa šetrí na reklame a produkty by mali ponúkať ľudia, ktorí majú s nimi dobré skúsenosti , poznajú ich a ich účinok vyskúšali aj na sebe. Pokiaľ ich firma za toto všetko platí, súhlasím a nebudem im závidieť. Poznám takú, ktorá vás do ničoho nenúti, robíte len toľko, koľko sami chcete. Používam ich výrobky už veľa rokov a ako lekárke mi pomáhajú pri liečbe mojich pacientov. Ak budete niekto chcieť, môžete
  si ma nájsť .

Lívia · 12. júla 2020 at 17:06

V *skrytý názov firmy* som registrovaná od svojich 12 rokov (najprv na mamu, kvôli veku samozrejme), chvíľu som si aj budovala tím, teraz už objednávam viac menej len pre seba a pre známych, ale aj tak viem celkom dobre ako to funguje keďže som tomu venovala naozaj veľa veľa času, bol to taký koníček popri základnej a strednej škole ?. Keď som nedávno narazila na ich stránku, neskôr na Projekt 15, čo je vlastne to isté, bola som dosť zvedavá o čo ide. Ako píšeš, kým som sa dozvedela o čo vlastne v týchto projektoch ide, trvalo to dosť dlho. Tvária sa, že ponúkajú niečo nové, inovatívne, úžasné… Proste top príležitosť. A pritom je *skrytý názov firmy* firma, ktorú pozná asi každý, na pár výnimiek. Najhoršie však na tom je, že absolútne nepoznajú ani firmu ani produkty a je celkom smutné, že ja vo svojich 13 rokoch som o tom vedela viac ako oni teraz, pretože si len vytvorili texty, ktoré každému opakujú ?. Na to aby človek mal niečo z ľudí, ktorých má v tíme, musí aj on sám vytvoriť za tú kampaň nejakú objednávku, niekedy to bolo 100 bodov (neviem presne ale je to cca okolo 90€). Ako potom môžu tvrdiť, že sa nejedná o katalógový predaj? Ak nebudú predávať aspoň za tých 90€ mesačne, resp. Za 3 týždne, alebo si nebudú nakupovať kozmetiku za túto sumu sami pre seba, nemajú nárok na províziu z ich tímu. Okrem toho na to, aby provízie z tímu stále prichádzali, musia byť členovia pod nimi aktívny a takých veľa časom neostane. Ponúkajú svoje overené know-how, ktoré ale vlastne nič nové overené neponúka, pretože robia to isté čo som robila ja pred niekoľkými rokmi a čo robia ostatní ľudia, ktorí si budú tím v *skrytý názov firmy* – naháňajú ľudí aby sa registrovali len s tým rozdielom, že to robia viac online a tvária sa, že je to niečo nové o čom nikto nevie. Ak však tých ľudí budú učiť k tomu, aby si len zháňali ďalších pod seba, ale nebudú im ponúkať možnosť skúsiť si produkty osobne zadarmo, dozvedať sa o novinkách a hlavne im od začiatku nedajú vedieť, že IDE O KATALÓGOVÝ PREDAJ a nie je to vôbec jednoduché registrovať pod seba ďalších, pretože túto firmu už skoro každý pozná a možno každý 3tí človek už bol alebo stále je zaregistrovaný, je im to všetko na dve veci.
P.S. Čo sa týka registračného poplatku, naozaj ide na charitu (kedysi to bolo na opravu detských oddelení v nemocniciach, ako je to teraz neviem), človek ktorý ťa zaregistruje z tohto poplatku nemá ani cent.

Kristína · 20. júla 2020 at 12:22

ahoj, práve dneska mi písala jedna baba a rovno som už mala aj telefonát, mám sa už iba prihlásiť na videohovor. Písala som jej aj ja sama že potrebujem o tom vedieť viac pretože takéto práce online bývajú často pasca na ľudí. Ona ma ujasnila že samozrejme vyskytujú sa takéto na internete ale oni nie sú taký. Tak mi dala linky na ich stránky ja som si to prečítala a ako si sama napísala na tej stránke a ani ona mi nevedela povedať viac. Zavolali sme si a nakonci povedala že mi pošle link na kalendár kde sa zapíšem a budem mať daný videohovor . je to lákavá ponuka pretože zarobiť si toľko peňazí je akože + ale mne hneď napadlo že tak rýchlo sa to nebude dať a keď som sa dozvedela že to je *skrytý názov firmy* tak hneď som vedela že budem ponúkať niečo a to mi nestojí za to. Preto som si chcela niečo o tom nájsť a tvoj článok mi potvrdil to čo som si myslela. Ďakujem za to že si toto napísala. Teraz viem že im nemôžem veriť a že to nechcem robiť

Alenka · 29. júla 2020 at 22:26

Konečne som sa dopracovala k vysvetleniu.A je to presne ako som si myslela…Aj keď ma za každé odmietnutie a argument doslovne lynčovali že som lenivý človek Teraz som šťastná že zase zvíťazil môj rozum…Dakujem za super vysvetlený článok

Tereza · 11. augusta 2020 at 17:30

Děkuji za článek, zajímalo mě, oč se ve skutečnosti jedná, teď aspoň nemusím sama absolvovat videohovor ☺️

Peter · 18. augusta 2020 at 8:04

Milá Jašterka.
Poviem ti môj príbeh ohľadne tejto veci a nech si druhí spravia názor na relevantnosť tvojho článku.
Som otec dievčaťa,čo malo v roku 2014 16 rokov a študovalo na strednej škole. Vtedy našla a skúsila tento biznis a ja som zistil, že ju to baví a ostala finančne sebestačná. Ten príjem bol na študentku nadpriemerné vreckové. Nechodila na kávičky, na diskotéky, nefajčila a nepila, čo je dnes asi výnimka, ale sedela v izbe za počítačom a robila si svoju prvú facebokovú stránku. Svojou prácou a svojim nápadom cez veb, podľa teba pyramídou (MLM) sa stala najrýchlejšie rastúcou členkou. Do tejto práce, na rozdiel od pyramídy, nevložila žiadne peniaze, ale presvedčila celú rodinu aby vyskúšali výrobky od tejto spoločnosti, na ktoré si celá rodina zvykla a osobne môžem povedať, že kvalita je naozaj TOP. Veľmi sa tešila keď sa dostala na prvý zahraničný seminár a prvý krát letela lietadlom. Potom na druhý a tretí ….. Je to taká odmena za aktivitu.
Pred pol rokom vo veku 21 rokov dosiahla úroveň direktora ako najmladšia na Slovensku v histórii, takže je jednou z tých troch vykorisťovateľov, ktorých spomínaš.
Vôbec si tento projekt nepochopila.
Táto spoločnosť má viac ako 50rokov. Na Slovensku je asi 30 rokov. Doteraz sa v tejto oblasti pracovalo klasicky, osobné stretnutia, inzeráty,letáčiky do schránky a pod. Naraz sa stretli tri mladé individuality a znovu si povedali: ” A a neskúsime to cez Veb?”. A majú znova najlepšie výsledky na Slovensku.
Som vyštudovaný manažér kvality a nestíhamsa čudovať, kde prichádzajú na mnohé veci a postupy, ktoré sa učia na VŠ.
Môj názor je , že tvoj článok je amatérsky a jednostranný bez podloženej analýzy.

  Martina · 10. septembra 2020 at 10:58

  Vážený pán Peter,

  Keď je tento biznis tak vysoko úspešný ako píšete a má najlepšie výsledky na Slovensku, odpovedzte prosím na otázku prečo je jeho náplň a podstata skrývaná za online pohovory so zakladateľmi a nie je verejnosti priamo dostupná na webovej stránke alebo instagrame/FB spoločnosti? A prečo prosím toto podľa Vašich slov bezpečné podnikanie nie je možné vyhľadať v živnostenskom ani v obchodnom registri?

  Vopred ďakujem za Vaše odpovede!

  Jašterka Menny · 10. septembra 2020 at 18:48

  Milý Peter,
  ďakujem za Tvoju reakciu, som rada že má Tvoja dcéra otca, ktorý ju podporuje. Píšeš, že je to podľa mňa “pyramída (MLM)” – v článku je napísané, že sa nejedná o pyramídovú hru, ale o MLM, čo si ľudia často zamieňajú. Tak som to len chcela pripomenúť, aby sme veci nazývali správnym názvom. A o tom, či to je multi level / sieťový marketing sa skutočne baviť nemusíme, nakoľko aj samotní zakladatelia to potvrdili na spoločnom videohovore + teraz nájdeš aj na ich FB stránke videá typu prečo sa zapojiť do MLM. No a na zvyšok už som sa vyjadrila aj iným článkom, kde spomínam najčastejšie argumenty pre MLM a väčšinu vyvraciam. Ak by ste mali záujem o ďalší “amatérsky článok bez podloženej analýzy”, nad ktorým sa môžete rozčúliť, nechám vám tu naň link: https://jasterkamenny.sk/najcastejsie-argumenty-mlm-marketakov-ako-nenaletiet-podvodnikom/

  Karol Droncovsky · 29. októbra 2020 at 19:19

  Vážený pán Peter súhlasím plne s autorkou a jej ,, amatérskym článkom”. vaša dcéra mala šťastie že sa dostala medzi prvých a je na vrchole pyramídy, v tomto ,,biznise” ak sa to tak dá vôbec nazvať. A teraz na tom profituje…

  Maťka · 14. marca 2021 at 18:32

  Skvele napísané Peter!

  Článok je veľmi neobjektívny a nepodložený faktami. Zrejme si zaujatá voči MLM, (možno nejaké osobné dôvody,) no určite by som takto neznevažovala niekoho prácu.
  A naozaj nemám žiadne connection so spočnosťou.

Linda · 20. augusta 2020 at 21:33

Chtěla jsem ti moc poděkovat za tvůj článek! I když jsem už od začátku tušila, že něco nehraje, když jsem dostala od slečny zprávu na insta, takovouto in-depth analýzu určitě oceňuju ?

Beáta · 22. augusta 2020 at 20:08

Ďakujem veľmi pekne. Rozmýšľala som nad tou ponukou aj keď som mala pochybnosti a tento článok mi pomohol v rozhodovaní. Navyše je to veľmi pekne a zaujímavo napísané, hoci sa nejako extra písaniu nevenujem ako čítateľa ma to zaujalo. Ďakujem teda veľmi pekne 🙂

Jozef · 14. októbra 2020 at 7:26

Ja som v projekte zapojený od leta, a môžem povedať že váš uhol pohľadu je veľmi skreslený, založený na pohľade skeptika 🙂 ľuďom v krátkom telefonáte približujeme stručné informácie o PROJEKTE, nie však o práci ktorú tu vykonávame, keďže je to téma na pol hodinu:) z toho dôvodu, sú zavedené videohovory kde si každý záujemca vie vypočuť komplet podrobnosti o náplni práce. Nebudeme predsa pri každom jednom človeku “strácať” pol hodinu, keď to vieme efektívne podať niekoľkým ľuďom naraz:)
K ZARÁBANIU – v každom MLM je vždy možnosť že človek ktorý je “nižšie” vie zarábať aj viac peňazí ako človek “vyššie” (vďaka bodovému rozdielu, o ktorom samozrjeme nemáte ako vedieť, keďže ste neboli súčasťou projektu)
Áno, rozbehnúť to nie je ľahké, ale máme vlastné know-how, vďaka ktorému sa KAŽDÝ človek čo sa toho drží, vie dostať behom pár mesiacov na manažérsku pozíciu – teda aj cestovať.

Dia · 28. októbra 2020 at 13:13

Uplne suhlasim s tvoiim nazorom. Nedavno son absolvovala Tito videokonferenciu a uplne mi stacilo. Okrem ineho nechcem byt zla. Doba je taka ze uz mame az xyz vyorobkov, kazdy influencer ponuka inu firmu.Clovek chce vyskusat nieco ine ako 50rokov staru firmu.nemyslim si ze sa da posuvat v dnesnej dobe cez tu spominanu firmu.
Ako spominal pan Peter 4roky dozadu berme, ze socialne siete neboli tak in ani influenceri takze sa dalo vypracovat ak sa clovek velmi snazil. Teraz si zalozit vlastnu siet kde to ludia budu kupovat produkty za 50e mesacne. HALO.

Brick · 28. októbra 2020 at 16:31

díky za super inside … natrafil som na dievčinu na TikToku ako to propaguje a bolo mi viac menej jasné o čo sa jedná, zavolám tam ešte ako prank…

len mi je ľúto detí čo sa do toho zapletú, ale každý sa musí poučiť z vlastných chýb keď nemajú rozum 🙂

  Jašterka Menny · 28. októbra 2020 at 18:34

  Jej, som nevedela že už aj na Tiktoku sú. Nuž, stále sú oveľa horšie MLMká, ale ako vravíš, tiež mi ich je ľúto, zistia že to čo sľubujú nie je možné pre každého.

Martina Detvajová · 14. novembra 2020 at 21:53

Som veľmi rada, že si napísala tento článok a ľuďom, ktorí nad touto prácou premýšľajú zistia o čo vlastne ide. Mne písalo pár dievčat s touto ponukou aj som s jedným volala, ale celý čas mi to prišlo ako príliš dokonale prezentované a pofidérne, čiže na videohovor som nešla.

Ľudia si musia uvedomiť, že ponuky typu – veľký zárobok, cestovanie, žiadna striktná pracovná doba, osobný rozvoj, blabla – nespadne len tak z neba alebo skôr nikto vám len tak na IG nenapíše. A aj keby mi to u nich fungovalo, žila by som s pocitom, že som na to nevynaložila žiadne úsilie a tú prácu vie zjavne robiť úplne každý.

Kiko · 27. novembra 2020 at 23:58

Ale noták, ľudia , nebláznite. Naozaj si myslíte, že by sa tu mal čas vyjadrovať nejaký otec Peter s Karolom a zastavať si túto firmu? Slovník bežného otca tipujem po štyridsiatke: TOP, biznis , 100% diakritika, písanie ako nazlostený tínedžer. Vytváranie týchto fejkových účtov len ukazuje zvrátenosť tejto firmy. Jašterka, super článok. Je mi ľúto tých dievčat, ktoré otravujú rodinu s produktami namotivované ako si idu plniť sny a urobiť dieru do sveta..

Domko · 29. novembra 2020 at 22:08

MLM je nový názov pre pyramídovú hru, samozrejme nejde len o vlozenie kapitalu a hladanie dalsich investorov, ale princip rovnaky. Ten hore sa ma najlepsie.

Terézia · 4. decembra 2020 at 11:57

Viackrát mi už písali takéto dievčatá že budem veľa cestovať že to je práca snov. No nezdalo sa mi to lebo presne navštívila som ich stránku ale ani ťuk tam nebolo o tom čo to vlastne je čomu sa venujú to čo by mala ponuka práce obsahovať..iba samé motivačné citáty..iba že budes perfektný a rôzne školenia. …a presne si vyberajú cieľovú skupinu ľudí po skončení školy okolo tých 20 rokov lebo tá mládež má predstavu o zárobku veľa peňazí len tak zo dňa na deň . A byt veľký influencer a zarábať len tým že nebudeš vlastne nič robiť len cestovať 🙈🙈takže ďakujem veľmi pekne za článok len ma utvrdil v tom čo som mala tak v podvedomí

  Nina · 8. decembra 2020 at 8:27

  Ahoj ďakujem ta tvoj článok dnes ráno som mala mať telefonát a už teraz viem že ho mať nebudem. Vďaka🙏🏻😊

Pavlína · 10. decembra 2020 at 21:34

Děkuji za článek, přišla mi taky zpráva, nešla a ani jsem do toho nechtěla jít, ale chtěla jsem si o tom něco zjistit a díky tomuto článku už vím co jsou zač

Anonym · 14. decembra 2020 at 14:41

nechcem nič hovoriť proti tomuto alee…sama som bola oslovená jednou členkou tímu. Všetko mi vysvetlila aj pred hovorom.Tak aký máte všetci problém?

Renča · 16. decembra 2020 at 15:10

Presne toto som hľadala. Vedela som, že je to celé také “too good to be true”, ale nechápala som úplne ako to funguje takže ďakujem za objasnenie.

Sabina · 29. decembra 2020 at 15:08

Naozaj ďakujem za tento článok. Už druhá baba mi písala o Tom istom a už mi to bolo naozaj blbé, tak som toto našla. A som rada, že nemusím ich už riešiť! Keep up the good work!🥰

Ali · 31. decembra 2020 at 3:16

Ďakujem za tento článok. Konečne viem, ako to funguje a som za to strašne vďačná. Ak mi nenapísalo už aspoň 20 dievčat, tak vážne ani jedna. Už ma to úplne vytáča, pretože som si od začiatku myslela, že je to nejak takto. Bola som však aj veľmi zvedavá a tak som často odolávala len tak tak. Teraz už viem, vďaka.
Do dnes som ťa sledovala len na instagrame, ale od dnes máš vďaka tomuto článku novú čitateľku 🙂

Melounek · 8. januára 2021 at 19:16

Děkuji moc za skvěle napsaný článek. Chystám se spolu s kamarádkou, která má docela velký dosah na lidi díky točení na youtube a podcastů, natočit podcast o MLM marketingu, prošla jsem si dohromady asi sedmi firmami a poslední na mé cestě je právě tento projekt. Již několikrát jsem byla na instagramu konktaktována za účelem seznámení mě s firmou, zatím nevyšel ani jeden z domluvených hovorů (celkově jich bylo 5). Doufám, že se mi podaří docílit toho, čeho docílit chci.
Přeji krásný den

Barunka · 21. januára 2021 at 13:52

Moc děkuji za článek, pomohl mi v těchto věcech otevřít oči.

Kristýna · 26. januára 2021 at 17:06

Jé, moc díky za článek 🙂 Už mi přišly dvě zprávy od nadšených mladých podnikatelek. Ta jedna měla ve vybraných stories, že začala před dvěma dny… 😀 Říkala jsem si, co je tam učí o know-how, když mi přišla úplně doslova ta samá zpráva (tedy vlastně dvě, od každé slečny) a ještě ke všemu od lidí kterého já vůbec neznám. Takhle se byznys nedělá 😀 Na MLM není nic špatného, protože správný systém je stavěný na obratu z produktů. Jako každá jiná firma která něco prodává. Je třeba získávat zákazníky, aby se dařilo. Věřím, třeba první lidi, co prišli k avonu, jsou teď v balíku. Nebo i k téhle firmě s takovou historií. Proč nikde nepadlo jméno firmy? To by mě zajímalo 😀 nechce se mi kvůli tomu jít na “pohovor” 😀 Ale pokud prodávají kosmetiku, nebude to asi jednoduché se v dnešní době prosadit, pokud nemají něco extra, co ostatní nabídnout nemohou.

  Jašterka Menny · 26. januára 2021 at 17:18

  Haha, vďaka za reakciu! 😀 Máš pravdu , ak prídeš na začiatku (a nemáš chrbtovú kosť), môžeš na tom pekne zarobiť. Meno firmy s kozmetikou som pôvodne samozrejme tiež uvádzala ale potom sa Mladí a úspešní rozhodli zastrašovať ma pomocou právnikov a žiadali zmazanie článku a verejné ospravedlnenie za poškodzovanie dobrého mena. Čo samozrejme neprichádza do úvahy, keďže sa viac-menej jedná len o recenziu, všetky informácie sú pravdivé a POTVRDENÉ ZAKLADATEĽMI na spoločnom videohovore! Len teda očividne sa článku darilo viac ako predpokladali… No ako kompromis som aspoň nahradila názov značky generickým názvom. No 100% ju poznáš, nie je to žiadna novinka. Celkom vtipný príbeh, raz to možno tiež spíšem do článku.

Nicol · 10. februára 2021 at 16:52

Děkuji za tento článek. Na stránkách mlady-upesny se člověk nic nedozví. Ale nepřišlo mi to špatném, tak jsem s telefonátem s holčinou z projektu souhlasila. No, má být za 20 minut a já si řekla, že si o tom zkusím najít víc z jiných stránek a recenzí, abych měla aspoň trochu představu, do čeho jdu. Tohle je už druhá recenze, kterou čtu a z obou mi vyplynulo, že to za to fakt nestojí a navíc je to zase klasický pyramidový marketing, jen první dojem působí lépe, než u ostatních. Máš to hezky rozepsané a mě si aspoň ušetřila 2 minuty života plýtvaném na telefonátu 😀
DĚKUJIII

Zuzka · 14. marca 2021 at 16:30

Ak rozmýšlate nad touto ponukov okamžite na to zabudnite!!! Mladí a úspešní sa prezentujú veľmi pekne, videohovory sú tiež super… avšak tento projekt je založený na pyramídovej hre! Zo začiatku sú k vám všetci milí a dali by vám aj modré z neba, no ale potom to už príde… snažia sa z vás vytiahnuť cca. 50/60€ na tú ich 60BB objednávku a potom sa dostanete do všelijakých skupín,ktoré vám “pomôžu” začat s týmto “podnikaním”, keď ste túto objednávku spravili dajú vám pokoj ale nie na dlho.. Keď budete už na nejakej pozícii musíte tieto objednávky robiť každy mesiac, ale už to niesú objednávky za 50€ ani za 60€ už sú to objednávky od 100€ a vyššie.Do projektu idú všetci s myšlienkou že sa naučia niečo nové či už ohľadom podnikania.., alebo spoznáte “skvelích” ludí, váš život sa zmení o 360stupňov k lepšiemu, budete dostatočne motivovaný… a podobné bludy, nič z vymenovaných veci nieje pravda. Ja sama som bola v tomto projekte pól roka a za ten pól rok vybrali zo mňa dosť peňazi 🙁 bola som stoho dosť smutná.. ale mohla som si zato sama.. a preto píšem tento komentár aby ste sa poučili a projektu Mladí a Úspešní sa vyhli. Budú z vás len ťahať peniaze a vy nič nedostanete, za pól roka čo som tam bola som nedostala ani len jedno euro čo je dosť smútne lebo vám nasľubujú hory doly a nič stoho len vás doslova okradnú… Držte sa radšej od nich ďalej!!!!!!!

Najčastejšie argumenty MLM obchodníkov - ako nenaletieť pyramíde? · 27. júna 2020 at 18:10

[…] článok na tému multi level marketingu, konkrétne rozobratie projektu Mladí a úspešní mal obrovský úspech. Som rada, že moje myšlienky padli na úrodnú pôdu a pomohol ti. Zároveň […]

Ako sa nezblázniť v karanténe? - čo mi skutočne pomáha ... · 27. októbra 2020 at 18:49

[…] Pozri aj: Projekt Mladí a úspešní – skutočná príležitosť, alebo podvod? […]

Celoplošné "čipovanie" - všetko čo potrebuješ vedieť - Jašterka Menny · 31. októbra 2020 at 12:35

[…] Pozri aj: Projekt mladí a úspešní – podvod alebo príležitosť? […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Share on facebook
Zdieľať
Share on whatsapp
Poslať
websupport affil

Môže ťa zaujímať: